چهارشنبه, 06 ارديبهشت 1396 ساعت 18:49

رفع معضل بیکاری و عملیاتی شدن برنامه های اقتصادی اولویت اول نامزدهای انتخاباتی باشد

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه رفع معضل بیکاری و عملیاتی شدن برنامه های اقتصادی باید اولویت اول نامزدهای انتخاباتی باشد، گفت: معیشت و اقتصاد مهمترین معضلات کشور است.

قاسم احمدی لاشکی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام موسی کاظم ( ع ) و همچنین تبریک به مناسبت بزرگداشت روز شیخ بهایی، گفت: عصر امروز مراسم بزرگداشت شهیدان مدافع حرم در شهرستان نوشهر استان مازندران برگزار می شود که وظیفه می دانم از شهیدان مدافع حرم استان مازندران و حوزه انتخابیه ام شهیدان مرادخانی، مالامیری، شیخ الاسلامی و ...یادی کرده و به روح بلندشان درود بفرستم.

نماینده مردم چالوس و نوشهر در مجلس شورای اسلامی، خطاب به نمایندگان مجلس، گفت: انتخابات مهم و اثرگذار 29 اردیبهشت، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در پیش رو است، ضمن تشکر فراوان از اعلام نظر صریح شورای نگهبان در معرفی کاندیداهای واجد شرایط و همچنین از اکثریتی که رای نه خویش را برای این دوره از شورا در نهایت آرامش پذیرفتند؛ انتظار می رود انتخاباتی پرشعور، پرشور، سالم، رقابتی، مشارکتی، حداکثری، اخلاق مدارانه همراه با آرامش و امنیت را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری چندین سال به طور متوالی و متناوب موضوع روز جامعه معیشت، اشتغال و اقتصاد خانواده ها است که متاسفانه فضای فعلی رنج آور است و این موضوع را نامزدهای انتخاباتی به هیچ وجه نباید فراموش کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه 6 نامزد انتخاباتی حاضر باید برنامه های خود را برای 4 سال آتی بر مبنای علمیاتی شدن برنامه های اقتصادی و حل مشکل جوانان بیکار مملکت به عنوان اولویت اول کشور قرار دهند، تصریح کرد: در مناظره ها باید شاهد رعایت اخلاق، ادب و احترام متقابل و همچنین خطوط قرمز نظام باشیم.

احمدی لاشکی با تاکید بر رعایت نکات مهم در انتخابات شوراهای شهر و روستا، گفت: به استناد بند 3 ماده 25 قانون رای دهندگان باید سکونت حداقل یک سال در محل اخذ رای به استثنای شهرهای بالای یکصد هزار نفر را دارا باشد؛ آیا مجریان انتخابات به ویژه وزیر کشور راهکاری برای شناسایی شهروندان شهرهای یک صد هزار نفر اتخاذ کرده اند؛ انتظار می رود برای نظارت دقیق تر و رعایت مر قانون هیات های اجرایی و نظارتی از هم اکنون چاره ای بیندیشند و یا مجلس نیز هم اکنون چاره ای برای آن بیابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم،  با انتقاد از علنی برگزار نشدن جلسه امروز مجلس با حضور وزیر کار، گفت: صحبت های وزیر و جمعی از نمایندگان را در جلسه علنی امروز شاهد بودیم هر چند نمی توان رابطه موضوعات مطروحه و غیرعلنی بودن را بیابم چه ایرادی داشت مردم امروز صحبت های وزیر و ما را می شنیدند؛ از این تریبون اعلام می کنم آقای ربیعی و نمایندگان! باشعار، سخنرانی، ارائه گزارش و پاورپوینت مشکل بیکاری حل نمی شود بلکه باید در این راه اراده قوی داشت چه اندازه باید با قاچاق و قاچاقچیان مبارزه کرد تا تولید داخلی در بازار فروش دچار مشکل نشود؟

وی افزود: اگر به دنبال ریشه کن کردن این بیماری و معضل هستیم باید توجه به تولید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم چالوس و نوشهر در مجلس دهم، با قدردانی از رئیس‌جمهور برای سفر استانی به مازندران، خواستار اجرایی شدن وعده ها در تامین آب شرب و کشاورزی شد و تصریح کرد: آقای روحانی؛ انتظار می رود دستور فرمایید معاونان و وزرای مربوطه موضوعات استانی و زیربنایی مازندران را مانند ساماندهی زباله ها، راه های ارتباطی، تامین آب شرب و کشاورزی را در دستور ویژه قرار دهند؛ امیدواریم سکوت معنادار شما در پی شنیدن صدای رسای مردم فهیم غرب مازندران در سالن اجتماعات اردوگاه شهید رسولی نوشهر سکوت رضا و تایید باشد لذا منتظر شنیدن خبر خوش از جانب شما هستیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، از لایحه دولت درباره تغییر زمان بازگشایی مدارس نیز انتقاد کرد و افزود: آموزش و پرورش و معلمان درمهرماه  عجین شده‌اند؛ پس آلودگی  و مشکلات هوا را نخواهید با آموزش و پرورش رفع کنید.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

زندگینامه

نام: قاسم احمدی  -  محل تولد: نوشهر
سال تولد: 1344 ه.ش
پیشینه تحصیلی:
کارشناسی علوم اجتماعی- دانشگاه تهران- 1369
کارشناسی ارشد علوم اجتماعی-دانشگاه آزاد اسلامی، علوم تحقیقات تهران - 1375  
دانشجوی سال آخر دوره دکترا در رشته مدیریت 

اطلاعات تماس

  • 682 11 522 011
  • 683 11 522 011
  • مازندران - چالوس - خیابان 17 شهریور - جنب هتل کوروش - کوچه وصال