شنبه, 09 ارديبهشت 1396 ساعت 19:33

جایگاه کارگر در جامعه باید جایگاهی ممتاز باشد

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: جایگاه کارگر در جامعه باید جایگاهی ممتاز باشد چرا که کارگر چرخه اقتصادی تولید کارفرما را می‌چرخاند.

قاسم احمدی‌لاشکی در آئین گرامیداشت روز جهانی کارگر و تجلیل از کارگران نمونه این شهرستان که در سالن اجتماعات بندر نوشهر برگزار شد با اشاره به اینکه دولت در سال گذشته به منظور رونق بخشی به حوزه تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی اقدامات بسیار خوبی را انجام داد، اظهار کرد: ۴۸۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش‌های خصوصی تولیدات صنعتی و کشاورزی مازندران توزیع شده است.

وی افزود: در نشستی که با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم نسبت به توزیع پولی که برای بهبود تولیدات به کارفرما داده شد از این اعتبار کارگران نیز حق دارند بهره‌‌مند شوند تا تعداد کارگر در واحد تولیدی افزایش یابد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی جامعه کارگری را جامعه مظلومی برشمرد، گفت: همه مسؤولان باید در احقاق حق قشر زحمت‌کش کارگران تلاشی مضاعف از خود نشان دهند.

وی تأکید کرد: در برخی آئین‌ها قشر کارگر فراموش می‌شود و فقط مدیران بالادست مورد تشویق و تجلیل قرار می‌گیرند و در این بین آن کسی که زحمت واقعی را می‌کشد ناپیدا است و اسمی از او برده نمی‌شود.

احمدی‌لاشکی بیان کرد: باید فرهنگ‌ پاسداشت زحمات کارگران به صورت یک فرهنگ در بیاید تا جامعه به سمت اشتغال پیش برود و مشکل بیکاری برطرف شود.

وی جایگاه بالا و نقش کارگران در جامعه را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: اگر کارفرما به خاطر سرمایه‌گذاری در مسیر کار و تلاش صرف می‌کند و مورد تکریم قرار می‌گیرد، کارگران که همه وجودش را برای کار وقف می‌کند باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جایگاه کارگر در جامعه باید جایگاهی ممتاز باشد چرا که کارگر چرخه اقتصادی تولید کارفرما را می‌چرخاند، گفت: وضعیت کارگران در جامعه رضایت‌بخش نیست و دستمزد سال 96 یک کارگر طبق قانون کار 931 هزار تومان در نظر گرفته می‌شود بسیار کم است در حالی که باید ببینیم کف جامعه چه می‌خواهد و چه می‌تواند و سپس براساس آن، حقوق کارگر افزایش داده شود تا بتواند از عهده هزینه زندگی بر بیاید.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

زندگینامه

نام: قاسم احمدی  -  محل تولد: نوشهر
سال تولد: 1344 ه.ش
پیشینه تحصیلی:
کارشناسی علوم اجتماعی- دانشگاه تهران- 1369
کارشناسی ارشد علوم اجتماعی-دانشگاه آزاد اسلامی، علوم تحقیقات تهران - 1375  
دانشجوی سال آخر دوره دکترا در رشته مدیریت 

اطلاعات تماس

  • 682 11 522 011
  • 683 11 522 011
  • مازندران - چالوس - خیابان 17 شهریور - جنب هتل کوروش - کوچه وصال