دوشنبه, 10 مهر 1396 ساعت 10:33

مصوبه جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی باعث ورشکستگی استان های شمالی می شود

نماینده مردم شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصوبه دولت در زمینه جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تخریب محیط در استان های شمالی گفت : این مصوبه باعث ورشکستگی اقتصادی این مناطق خواهد شد.

قاسم احمدی لاشکی در نشست شورای اداری شهرستان چالوس گفت: این مصوبه علاوه بر ورشکستکی اقتصادی، برای شهرداری و دهیاری ها به صورت جدی آسیب زا خواهد بود.

نماینده مردم شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: ما سالهاست به دلیل تراکم زیاد جمعیتی در مازندران، خواستار ارتفاع سازی در این مناطق هستیم و ضمن اینکه بر حفظ اراضی کشاورزی تاکید داریم ، برخورد با ساخت و ساز های خلاف و غیر مجاز را هم خواستاریم.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس صحبتی که با دوستان و همکارن مجلسی داشتیم علاوه بر تنظیم نامه به رئیس مجلس، این موضوع در کمیته تطبیق مجلس نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

احمدی لاشکی اظهار کرد: این مصوبه دولت به استناد اصل 3 بند 9 قانون اساسی در زمینه رفع تبعیض خلاف قانون است و از دولت انتظار می رود تا نسبت به بررسی مجدد این مصوبه اقدام کند.

 

*لازم به یادآوری است، هیأت وزیران در جلسه هشتم شهریور به منظور کاهش خسارات ناشی از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان‌های شمالی شامل مازندران ، گیلان و گلستان این مصوبه را گذراند و معاون اول رئیس جمهوری هم 21 شهریور آن را ابلاغ کرد.

بر اساس این مصوبه وزارتخانه های جهادکشاورزی، راه و شهرسازی و کشور و سازمان حفاظت محیط زیست مکلف شدند تا از تمامی ظرفیت ها و احکام مندرج در قوانین و مقررات برای جلوگیری از تخریب و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تخریب محیط زیست واقع در محدوده، حریم و خارج از حریم شهرهای استان های شمالی کشور استفاده کنند.

بر اساس این مصوبه، طرح های جامع و هادی محدوده های شهری و روستائی شمال کشور باید ظرف 6 ماه اصلاح شود، سیاست افزایش تراکم ساختمانی به جای افزایش محدوده شهرها در دستور کار قرار گیرد ، بناها و مستحدثاتی که به صورت غیرمجاز و بدون اخذ مجوز کمیسیون ایجاد شده دیگر به کمیسیون های موضوع مواد (99) و (100) قانون شهرداری ارجاع نشده و قلع و قمع شود./خانه ملت

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

زندگینامه

نام: قاسم احمدی  -  محل تولد: نوشهر
سال تولد: 1344 ه.ش
پیشینه تحصیلی:
کارشناسی علوم اجتماعی- دانشگاه تهران- 1369
کارشناسی ارشد علوم اجتماعی-دانشگاه آزاد اسلامی، علوم تحقیقات تهران - 1375  
دانشجوی سال آخر دوره دکترا در رشته مدیریت 

اطلاعات تماس

  • 682 11 522 011
  • 683 11 522 011
  • مازندران - چالوس - خیابان 17 شهریور - جنب هتل کوروش - کوچه وصال