پنج شنبه, 13 مهر 1396 ساعت 14:11

دولت در اجرای طرح هادی روستاها کم کاری می‌کند

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی درباره اجرای طرح هادی روستاها با اشاره به اینکه بسیاری از آن نیاز به بازنگری دارد ولی این رویه درست نیست، گفت: دولت در زمینه طرح هادی روستاها کم‌کاری می‌کند.

قاسم احمدی‌لاشکی در نخستین گردهمایی شوراهای اسلامی بخش مرکزی نوشهر با تأکید بر اینکه قانون، فصل الخطاب بوده و پشتوانه امروز و فردای کاری شوراها همین قانون است، اظهار کرد: اگر کار را سلیقه‌ای پیش ببرید قطعاً به بن بست می‌خورید و بنابراین باید صفر تا صد کار را بر مبنای قانون پیش ببرید حتی اگر کار سختی باشد.

وی بیان کرد: حتی اگر کاری باید از روی دلسوزی و بدون غرض هم انجام داده شود باز هم باید بر مبنای قانون کار پیش برود و باید بدانیم که براساس امکاناتی که در دست ما هست کار کنیم و این را بدانیم که منتخبان مردم باید دقت کنند و مسائل مالی سبب ایجاد گرفتاری نشود.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قانون دهیاری‌ها هم مجددا در دستور کار قرار گرفت زیرا دهیاری‌ها متزلزل بوده و ثبات ندارند و باید فکر اساسی شود که در همین زمینه وضعیت بیمه‌ای و شغلی آنها مورد توجه قرار گرفت.

احمدی‌لاشکی درباره اجرای طرح هادی روستاها با اشاره به اینکه بسیاری از آن نیاز به بازنگری دارد ولی این رویه درست نیست، گفت: دولت در زمینه طرح هادی روستاها کم‌کاری می‌کند.

وی یادآور شد: مصوبه هیأت دولت که کلیت آن در مورد مجزا شدن سه استان گیلان، گلستان و مازندران که طرح جامع شهری آن با محدودیت‌هایی مواجه می‌شود در حالی‌است که ما به دنبال حریم برای روستا بودیم.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر چه اراضی را به مفت نمی‌دهیم و این مثمر ثمر است ولی اینکه دولت سه استان را جدا کند به استناد اصل ۳ بند ۹ قانون اساسی تبعیض است زیرا قلع و قمع باید برای همه استان ها به یک اندازه باشد و بنابراین دنبال لغو این قانون هستیم چون ما را محدود می‌کند و نمی‌گذارد تا محدوده قانونی خود را افزایش دهیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه نوشهر و چالوس و کجور و کلاردشت خانه دوم ایرانیان است، اظهار کرد: بخش خدمات آب، برق و گاز بیشترین مشکل در غرب استان مازندران است و باید برای این مهمانان خوانده آماده باشیم که قرار شد مجلس به استناد ماده ۴، خدمات را ارائه ‌کند و این کار باید سرعت پیدا کند تا برق دزدی و آب دزدی رخ ندهد و آسیب ها در این زمینه کم شود.

احمدی‌لاشکی یادآور شد: قرار نیست تمام امکانات در یک روستا و محل دایر باشد و اگر هرکسی به سمت خودش بکشد راه به جایی نمی‌برد و البته جلسات منطقه‌ای باید بیشتر شده و دلها با هم نزدیک‌تر شود.

وی درباره آخرین وضعیت بخشداری مستقل سی‌سنگان، تصریح کرد: این موضوع در حال طی مراحلی است که باید از امروز برنامه‌هایی برای آن اتخاذ شود که در صورت باز شدن سیستم دولت، سی سنگان جزو سه طرح پیشنهادی دولت است.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی درباره احتمال جدایی وزارت‌خانه‌های راه و شهرسازی نیز اظهار کرد: این ادغام آسیب جدی بود و هر وزیری بر اساس دلخواه خود به یک سمت پیش می‌رفت و مسکن و راه سردرگم می‌شد.

احمدی‌لاشکی در پایان گفت: تعداد 250 فرهنگی بومی غرب مازندران از محل حق‌التدریس استخدام شدند و نشان از آن دارد که باید به نیروهای بومی بها داد./فارس

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

زندگینامه

نام: قاسم احمدی  -  محل تولد: نوشهر
سال تولد: 1344 ه.ش
پیشینه تحصیلی:
کارشناسی علوم اجتماعی- دانشگاه تهران- 1369
کارشناسی ارشد علوم اجتماعی-دانشگاه آزاد اسلامی، علوم تحقیقات تهران - 1375  
دانشجوی سال آخر دوره دکترا در رشته مدیریت 

اطلاعات تماس

  • 682 11 522 011
  • 683 11 522 011
  • مازندران - چالوس - خیابان 17 شهریور - جنب هتل کوروش - کوچه وصال