شنبه, 22 مهر 1396 ساعت 12:08

افزایش 27 درصدی بودجه مراکز پارک علم و فناوری مازندران

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از افزایش 27 درصدی بودجه مراکز پارک علم و فناوری مازندران نسبت به سال گذشته خبر داد.

قاسم احمدی لاشکی در حاشیه بازدید از مرکز رشد واحدهای فناور این شهرستان به همراه مسژولان استانی و شهرستانی با اشاره به اینکه پیشقراول پارک علم و فناوری نوشهر، دانشگاه علوم دریایی است، اظهار کرد: نخبگان بسیار بزرگی در مرکز رشد دانش بنیان نوشهر حضور دارند و ایده‌های خیلی ارزشمندی را ارائه می‌کنند که امیدواریم به ثروت تبدیل شوند.

وی افزود: این مرکز در حوزه علوم دریایی دارای ایده‌های بسیار خوبی از سوی نخبگان برخوردار شد که می‌تواند هم برای دانشگاه علوم دریایی نوشهر و هم در بخش‌های دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: با همکاری مسؤولان شهرستانی سعی در احداث ساختمان مستقل و متناسب با نیازهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری هستیم.

وی ابراز کرد: مراکز پارک علم و فناوری به قدری اهمیت دارد که فضاهای چندین هکتاری در شهرهای بزرگ ایران و بعضاً خارج کشور در اختیار آنها قرار دارد.

احمدی لاشکی تصریح کرد: در شورای عالی «عتف» که به ریاست معاون اول رئیس جمهوری تشکیل شد و بنده به عنوان نماینده مجلس در آن حضور داشتم، پنج استان اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، بوشهر و یزد به عنوان مناطق ویژه مراکز علم و فناوری کشور شناخته شدند و فعالیت‌ این مراکز در کشور می‌تواند جلوی فرار مغزها را بگیرد.

وی با اشاره به اینکه بودجه مراکز پارک علم و فناوری مازندران نسبت به سال گذشته 27 درصد رشد داشته است، عنوان کرد: در مجلس شورای اسلامی برای بنیاد نخبگان و مراکز پارک علم و فناوری بودجه‌های خوبی تخصیص داده می‌شود تا در اختیار نخبگان و ایده‌پردازان قرار گیرد و از کنار آن هم نیازهای کشور و خودشان تأمین شود.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: درصدد هستیم با هماهنگی استانداری مازندران پیگیری کنیم تا اداراتی که املاک مازاد دارند در شورای تحول استان، این فضاهای مازاد که دارای وسعت بزرگی باشند و جوابگوی نیاز باشد در اختیار مراکز پارک علم و فناوری قرار گیرد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

زندگینامه

نام: قاسم احمدی  -  محل تولد: نوشهر
سال تولد: 1344 ه.ش
پیشینه تحصیلی:
کارشناسی علوم اجتماعی- دانشگاه تهران- 1369
کارشناسی ارشد علوم اجتماعی-دانشگاه آزاد اسلامی، علوم تحقیقات تهران - 1375  
دانشجوی سال آخر دوره دکترا در رشته مدیریت 

اطلاعات تماس

  • 682 11 522 011
  • 683 11 522 011
  • مازندران - چالوس - خیابان 17 شهریور - جنب هتل کوروش - کوچه وصال