شنبه, 29 مهر 1396 ساعت 16:48

دولت غرب مازندران را ویژه‌تر ببیند/ نافی خدمات دولت نیستیم

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نتیجه نادیده گرفتن مردم غرب استان مازندران امروز برای یک متخصص و فوق تخصص دچار نقصان هستیم، تصریح کرد: اینکه بیمار مرجعش در ساری باشد و تا ساری برود و بگویند تخت خالی نیست مردم غرب را آزار می دهد.

قاسم احمدی لاشکی در همایش خیریه «ام اس» که به ‌مناسبت کلنگ زنی درمانگاه «ام اس» غرب مازندران در شهرستان چالوس با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی برگزار شد، با انتقاد از اینکه بیماری MS هنوز نتوانست مانند بیماران کلیوی و تالاسمی دیده شود و به عنوان بیماریهای خاص باشد، گفت: اما حسب اینکه این  وضعیت در کشور و منطقه ما این بیماری رو به فزونی است و در این منطقه ۱۹۵ نفر مبتلا هستند نیاز به حمایت جدی دارد.

وی با اشاره به اینکه دکتر ییگانه در گذشته یک واحدی را برای بیماری ام اس اختصاص داد، افزود: هیNت مدیره انجمن «ام اس» برنامه‌هایی داشت و خَیر بزگواری زمینی را هدیه کرد و در نتیجه شاهد کلنگ‌زنی این ساختمان برای استفاده بیماران غرب استان هستیم.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در دوره «جان بابایی» (مدیر گذشته دانشگاه علوم پزشکی مازندران) نگاه به غرب استان بالا بود اما آنچه حق مردم منطقه بود داده نشد و همین امر سبب شد امروز شرق و غرب کنند.

وی با انتقاد از اینکه در گذشته تصمیمات بسیار بدی گرفته شد،خاطر‌نشان کرد: اینکه در دو شهرستان ساری و بابل که به فاصله 30 کیلیومتری از هم قرار دارند دو تا دانشگاه علوم پزشکی دایر کردند اما در غرب اصلا نداریم نشانگر ظلم آشکار و تبعیض ناروا است.

وی با بیان اینکه در نتیجه نادیده گرفتن مردم غرب استان مازندران امروز برای یک متخصص و فوق تخصص دچار نقصان هستیم، تصریح کرد: اینکه بیمار مرجعش در ساری باشد و تا ساری برود و بگویند تخت خالی نیست مردم غرب را آزار می دهد.


احمدی لاشکی با تأکید بر اینکه لطف مردم غرب استان مازندران به دولت کم نبود، متذکر شد: دکتر روحانی عزیز بالاترین رأی‌هایی که در استان مازندران از بین 22 شهرستان کسب کردید شامل کلاردشت با 80 درصد آرا، رامسر، عباس آباد، نوشهر، چالوس، تنکابن و نور بود و این یعنی از 22 شهرستان 7 مورد اول فقط غرب مازندران بود پس این حق نیست وباید منصفانه نگاه کرد.

وی با بیان اینکه برای تأسیس مرکز «ام اس» نیز دولت تا امروز کاری نکرد، اظهار کرد: خیرین خودشان اقدام کردند پس حمایتشان کنید.

احمدی لاشکی با بیان اینکه این سخنان نافی زحمات گذشته دولت نیست، گفت: احداث و تجهیز بیمارستان آیت‌الله طالقانی چالوس، درمان بستر مرزن آباد و دیالیز کلاردشت و پزشکی هسته‌ای و... خوب بود اما ضعف بالا در کمبود نیروی انسانی متخصص داریم.

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

زندگینامه

نام: قاسم احمدی  -  محل تولد: نوشهر
سال تولد: 1344 ه.ش
پیشینه تحصیلی:
کارشناسی علوم اجتماعی- دانشگاه تهران- 1369
کارشناسی ارشد علوم اجتماعی-دانشگاه آزاد اسلامی، علوم تحقیقات تهران - 1375  
دانشجوی سال آخر دوره دکترا در رشته مدیریت 

اطلاعات تماس

  • 682 11 522 011
  • 683 11 522 011
  • مازندران - چالوس - خیابان 17 شهریور - جنب هتل کوروش - کوچه وصال