شنبه, 13 آبان 1396 ساعت 17:35

تعاریف ناصحیح موضوع گردشگری ناشی از ناپایداری سازمان گردشگری است

نائب رئیس فراکسیون گردشگری مجلس در گفتگو با هفته‌نامه «دیار سبز» با اشاره به اینکه، با وجود تعدد فرهنگ‌ها و خرده فرهنگ‌ها در کنار اقلیم منحصربفرد کشور هر لحظه می‌توان برنامه ارائه داد، اظهار کرد: در حال حاضر گردشگری در کشور تعریف درستی ندارد وتعاریف ناصحیح به خاطر ناپایداری سازمان گردشگری است.

قاسم احمدی لاشکی، با ابراز تأسف از وضعیت گردشگری افزود: سازمان گردشگری هنوز سازمان پایداری برای مسئولان نیست و از آن به‌عنوان سکوی پرواز استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بخش گردشگری آن درآمدزاست، افزود: ایران شانزدهمین کشور دنیا از نظر مساحت با اقلیم‌های مختلف، بوم‌های متفاوت، با مردم و فرهنگ مختلف است که برای هر لحظه آن می‌توان برنامه‌ای داشت.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه میزان مسافران نوروزی مازندران در چند سال اخیر حتی از خراسان نیز پیشی گرفته است، این پرسش را مطرح کرد که برای این امر تا چه اندازه برنامه داشتیم و آن آن را به فرصت تبدیل کرده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه تنها میزان ورود به استان مهم نیست، افزود: اینکه همه افرادی که به استان می‌آیند همه مایحتاجشان را با خود بیاورند،و پسماندهای خود را در مازندران دپو کنند و بروند گردشگری نیست.

احمدی لاشکی عنوان کرد: صنعت گردشگری بهترین فضای درآمدزایی و ارزآوری برای کشور است ما چگونه توانستیم از این ظرفیت بالائی که خداوند برای ما ارزانی داشته به نفع احسنت استفاده کنیم و ثمراتش را در زندگی مردم ببینیم. به طور مثال در سال گذشته، تنها در شهرستان کوچک کلاردشت، ۱۵۰ هزار گردشگر خارجی داشته‌ایم اما سوال این است که این تعداد چه اندازه اثر خود را در زندگی مردم کلاردشت گذاشته است؟


وی با بیان اینکه استفاده بهینه از مکان‌های درخور ایجاد گردشگری نشده است، بر ساماندهی و تعریف درست گردشگری تأکید کرد و گفت: باید با برنامه چشم‌اندازهای یک ساله و ۴ ساله مشخص گردد.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اعلام آمادگی مجلس در حمایت از گردشگری گفت: هر کجا نیاز به نوشتن قانونی در حمایت از گردشگری است یا در صورت وجود قانون نیاز به نظارت بیشتر است، به ما اعلام شود تا اقدام کنیم.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه ما راهی جز گردشگری نداریم، گفت: نفت تا همیشه وجود ندارد و مگر از مردم تا چه میزان می‌توان مالیات اخذ کرد و صنعت گردشگری بهترین آورده را می‌تواند برای مردم داشته باشد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

زندگینامه

نام: قاسم احمدی  -  محل تولد: نوشهر
سال تولد: 1344 ه.ش
پیشینه تحصیلی:
کارشناسی علوم اجتماعی- دانشگاه تهران- 1369
کارشناسی ارشد علوم اجتماعی-دانشگاه آزاد اسلامی، علوم تحقیقات تهران - 1375  
دانشجوی سال آخر دوره دکترا در رشته مدیریت 

اطلاعات تماس

  • 682 11 522 011
  • 683 11 522 011
  • مازندران - چالوس - خیابان 17 شهریور - جنب هتل کوروش - کوچه وصال