یکشنبه, 12 آذر 1396 ساعت 19:17

هیچ نقطه‌ای در مازندران «منطقه‌آزاد» اعلام نشده است

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: هیچ نقطه‌ای در استان منطقه آزاد اعلام نشده است و موضوع منطقه آزاد بدون لایحه دولت، در هیچ کمیسیونی مطرح نمی‌شود.

قاسم احمدی لاشکی در نشست خبری با اصحاب رسانه حوزه انتخابیه به مناسبت گرامی‌داشت روز مجلس در محل سالن اجتماعات ساختمان جدید اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران برگزار شد، با اشاره به بحث منطقه آزاد در مازندران اظهار کرد: هیچ نقطه‌ای در استان منطقه آزاد اعلام نشده است و موضوع منطقه آزاد بدون لایحه دولت، در هیچ کمیسیونی مطرح نمی‌شود.
وی با تأکید بر اینکه بندر نوشهر قدیمی‌ترین بندر مازندران است و باید در اولویت منطقه آزاد شدن قرار بگیرد و البته باید برای دو نقطه دیگر مازندران هم این موضوع بررسی شود، تصریح کرد: کمیسیون شورا، کمیسیون فرعی کمیسیون اقتصادی مجلس است و بحث «منطقه‌آزاد» ربطی به این کمیسیون ندارد و بنابراین باید با مردم در این‌باره صادقانه حرف زد .
نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: روی اصل منطقه آزاد هم حرف دارم که آیا به نفع کشور است یا این که وجود منطقه آزاد سبب فقط واردات کالاها به کشور می‌شود و ضرر اقتصادی به دنبال دارد.
این مسؤول با اشاره به اینکه در مجلس شورای اسلامی، بحث منطقه آزاد در هیچ کمیسیونی بدون لایحه دولت نمی‌تواند مطرح شود، عنوان کرد: باید به دبیرخانه منطقه آزاد، شورای عالی مناطق آزاد، هیأت دولت و سپس به مجلس بیاید و در کمیسیون مربوطه و در نهایت وارد صحن علنی شود و بنابراین این مراحل برای مازندران انجام نشد.
وی ابراز کرد: هر سه منطقه مازندران لیاقت منطقه آزاد شدن را دارد و باید هر سه منطقه مورد پیگیری جدی قرار گیرد و اگر قرار است جفایی در حق غرب مازندران قرار بگیرد ما نمی‌پذیریم چون مردم غرب استان نباید فقط در ایام انتخابات دیده شوند بلکه در این ایام نیز باید دیده شوند.
احمدی لاشکی یادآور شد: از منطقه آزاد تجاری - صنعتی به محوریت امیرآباد در شرق، منطقه تجاری - فناوری به محوریت بابلسر و فریدونکنار در مرکز، منطقه آزاد تجاری- گردشگری به محوریت نوشهر و چالوس در غرب استان حمایت می‌کنیم.
وی در پایان با بیان اینکه وضعیت زباله در مازندران و به ویژه در چالوس و کلاردشت نیز با مشکل جدی رو به‌رو است، به پروژه نیروگاه زباله‌سوز نوشهر اشاره کرد و اذعان کرد: این پروژه به دست رئیس سازمان محیط‌زیست وقت کلنگ‌زنی شد و مباحث حوزه زیست‌محیطی را باید کارشناسان این حوزه نظر بدهند ولی این را می‌دانم که امروز اگر قرار بر احداث نیروگاه زباله‌سوز باشد دیگر از این جنس نمی‌سازند بلکه حتماً با امکانات محدودتر و جدیدتر که فضای کمتری را اشغال کند و زیبایی فیزیکی خاصی را داشته باشد و دارای مدل جدید باشد اقدام می‌‌کند ولی به هرحال کاری است که از گذشته اتفاق افتاد و باید همه کمک کنیم تا به سرانجام برسد.
نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: با محیط‌زیست هم پیرامون نیروگاه زباله‌سوز نوشهر مکاتبات لازم را انجام دادم تا مبادا آسیبی برای مردم منطقه شود.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

زندگینامه

نام: قاسم احمدی  -  محل تولد: نوشهر
سال تولد: 1344 ه.ش
پیشینه تحصیلی:
کارشناسی علوم اجتماعی- دانشگاه تهران- 1369
کارشناسی ارشد علوم اجتماعی-دانشگاه آزاد اسلامی، علوم تحقیقات تهران - 1375  
دانشجوی سال آخر دوره دکترا در رشته مدیریت 

اطلاعات تماس

  • 682 11 522 011
  • 683 11 522 011
  • مازندران - چالوس - خیابان 17 شهریور - جنب هتل کوروش - کوچه وصال