جمعه, 24 آذر 1396 ساعت 10:53

بندر نوشهر باید تقویت بیشتری شود

رئیس فراکسیون بنادر، دریانوردی و توسعه صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به سابقه بلند مدت بندر نوشهر، می‌طلبد که این بندر قدیمی مازندران تقویت بیشتری شود.

قاسم احمدی لاشکی در مراسم معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران که در سالن اجتماعات این اداره کل در نوشهر برگزار شد با اشاره به اینکه از تعالی و پیشرفت روزانه در حوزه بنادر خرسند هستیم، اظهار کرد: گاهی برخی کارها توسعه نیست بلکه رشد است.

وی با تأکید بر اینکه امروز باید توسعه اتفاق بیفتد، افزود: پس از انقلاب با وجودی که تلاش‌های فراوانی صورت گرفت ولی گهگاهی رشد کردیم.

رئیس فراکسیون بنادر، دریانوردی و توسعه صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نزدیک به 90 سال از قدمت بندر نوشهر می‌گذرد و قطعاً برای ساخت این بندر، کارشناسی انجام شد و بنابراین باید بر اساس آمایش سرزمینی کار شود و تنها به شعار آمایش سرزمینی اکتفا نشود.

وی با اشاره به اینکه در بحث منطقه آزاد حرف داریم، تأکید کرد: در موضوع منطقه آزاد احساسی حرف نمی‌زنیم بلکه این را حق مردم منطقه می‌دانیم که سختی‌ها را تحمل کردند.

احمدی لاشکی با اشاره به اینکه هرگاه بر مبنای عقلانیت تصمیم‌گیری شود راه توسعه هموار می‌شود، عنوان کرد: در شرق مازندران من را مانع توسعه مازندران می‌دانند ولی این سؤال پیش می‌آید که آیا حق را زیرپا بگذارم عامل توسعه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته بندر نوشهر، شهر نوشهر را اداره می‌کرد و محل درآمدی برای این شهر بود که نمونه آن موزائیک‌های پیاده‌روی منطقه کرکرودسر تا منابع طبیعی است که انجام شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: با توجه به سابقه بلند مدت بندر نوشهر، می‌طلبد که این بندر قدیمی مازندران تقویت شود.

وی یادآور شد: نوار ساحلی ایران حدود 5 هزار و 790 کیلومتر است که 890 کیلومتر آن در شمال کشور قرار دارد و از این میزان، 131 کیلومتر در استان گلستان، 487 کیلومتر در مازندران و 272 کیلومتر در استان گیلان واقع شده است و بنابراین اگر قرار بر انجام کار جدیدی در این سواحل است باید عقلانی باشد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

زندگینامه

نام: قاسم احمدی  -  محل تولد: نوشهر
سال تولد: 1344 ه.ش
پیشینه تحصیلی:
کارشناسی علوم اجتماعی- دانشگاه تهران- 1369
کارشناسی ارشد علوم اجتماعی-دانشگاه آزاد اسلامی، علوم تحقیقات تهران - 1375  
دانشجوی سال آخر دوره دکترا در رشته مدیریت 

اطلاعات تماس

  • 682 11 522 011
  • 683 11 522 011
  • مازندران - چالوس - خیابان 17 شهریور - جنب هتل کوروش - کوچه وصال