دوشنبه, 11 دی 1396 ساعت 05:43

هزینه انرژی در مدارس تا سقف مصرف استاندارد رایگان شود

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه فرقی میان مدارس و مساجد وجود ندارد به همین دلیل آب و برق و گاز مدارس نیز باید رایگان شود، گفت: ۹۷درصد بودجه آموزش و پرورش خرج حقوق پرسنل می‌شود.

قاسم احمدی لاشکی درخصوص رایگان شدن هزینه آب و برق مدارس، گفت: رایگان شدن هزینه آب و برق و گاز مدارس نیاز به مساعدت دولت نسبت به این مهم را دارد چراکه رقم بدهکاری وزارتخانه آموزش و پرورش در این زمینه بسیار بالا است.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطع کردن انرژی مدارس و ماندن دانش‌آموزان در سرما و گرما به دلیل بدهکاری امتیاز بسیار منفی برای دولت محسوب می شود، ادامه داد: فرقی میان مدارس و مساجد وجود ندارد به همین دلیل آب و برق و گاز مدارس نیز باید رایگان شود این تئوری که باید سرانه آن‌ها را افزایش داد قابل قبول نیست چراکه اگر منابعی بود تاکنون تخصیص داده شده بود.

وی با تاکید براینکه بهتر است هزینه انرژی در مدارس تا سقف مصرف استاندارد رایگان شود، اضافه کرد: دولت اگر به رایگان شدن انرژی در مدارس تن ندهد باید منابع مشخصی برای این مهم تعیین کند و از آنجا که همچنین منابعی تاکنون کشف نشده بعید است پس از این نیز بتوان به تحقق آن امید بست.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیش از97درصد بودجه آموزش و پرورش خرج حقوق پرسنل می‌شود، افزود: آیا آموزش و پرورش باید با 3 درصد باقی مانده کارهای عمرانی، بازسازی، آموزشی، تربیتی و... را متحمل شده و پول آب و برق و گاز را نیز بپردازد؟/خانه ملت

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

زندگینامه

نام: قاسم احمدی  -  محل تولد: نوشهر
سال تولد: 1344 ه.ش
پیشینه تحصیلی:
کارشناسی علوم اجتماعی- دانشگاه تهران- 1369
کارشناسی ارشد علوم اجتماعی-دانشگاه آزاد اسلامی، علوم تحقیقات تهران - 1375  
دانشجوی سال آخر دوره دکترا در رشته مدیریت 

اطلاعات تماس

  • 682 11 522 011
  • 683 11 522 011
  • مازندران - چالوس - خیابان 17 شهریور - جنب هتل کوروش - کوچه وصال