شنبه, 30 دی 1396 ساعت 11:14

نشست بررسی مشکلات روستاهای شش‌گانه منطقه «سینوا»

دکتر قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم شهرستانهای نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی در نشست بررسی مشکلات روستاهای شش‌گانه منطقه سینوا از توابع بخش مرکزی شهرستان چالوس عنوان کرد:

پل ارتباطی مهم‌ترین نیاز منطقه سینوا ( راه دسترسی روستای دارکلا به خیابان شهید مطهری شهر چالوس) است و عرشه و امکانات آن منتقل شد اما چون روستا امکان مالی نداشت نتوانست آن را نصب کند. ضمن اینکه خود در این رابطه اعلام آمادگی می‌کنیم، از شورا و شهردار چالوس هم درخواست داریم که در روند احداث پل همکاری لازم را داشته باشند.

ساماندهی رودخانه چالوس از دغدغه های من است. از آنجا که شهردار و شورای شهر نیز در این رابطه دغدغه داشته و آن را جزو برنامه های در اولویت خود قرار داده اند، تلاش می کنیم در کنارهم گام‌های اساسی در این رابطه برداریم.

در خصوص روکش آسفالت در حوزه انتخابیه، طی نامه ای به وزیر درخواست قیر مشارکتی دادم. پس از پیگیری های لازم در این خصوص، خواستار معرفی تعدادی از پروژه ها شدند که یکی از نقاط مورد اشاره من منطقه سینوا می باشد.

در رابطه با درخواست ایجاد زمین و سالن ورزشی در منطقه سینوا که انتظار بحق هم می باشد با توجه به شرایط اقتصادی فعلی، دولت نمی تواند پروژه جدیدی را کلنگ بزند. البته با پیگیری هایی که صورت دادیم برای شش پروژه نیمه کاره در حوزه انتخابیه اعتبار تخصیص یافت. در خصوص احداث سالن ورزشی در این منطقه ابتدا به دنبال زمین باشید تا با معرفی به مراجع ذیربط، با تلاش و پیگیری های مجدانه، جذب اعتبار و احداث آن را در دستور کار قرار دهیم.

در خصوص طرح هادی، متأسفانه مصوبه ای را دولت برای سه استان شمالی مبنی بر عدم توسعه محدوده روستاها داشت که حتی شهرهای مارا هم دچار مشکل کرده است. این امر در واقع تبعیض و مغایر اصل ۳ بند ۹ قانون اساسی است. متأسفانه جهادکشاورزی هم بیش از حد سخت‌گیری می‌کند. بنابراین تلاش داریم که نسبت به احیای طرح هادی مناطقی که ضرورت دارد و بیش از ده سال از آن گذشت اقدام نماییم.

در رابطه با کمبود آب، امسال اتفاق بزرگی افتاد که جا دارد از آب و فاضلاب روستایی صمیمانه تشکر کنم. پروژه بزرگ انتقال آب «دلیر» و «ناتر» که به دریا می‌ریزد گام بزرگی برای حل کمبود آب منطقه است. این پروژه که سال گذشته در بودجه آورده و امسال کلنگ آن به زمین زده شد، سیصد میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

معضل زباله یکی از مهم‌ترین معضلات منطقه است. بهترین و زیباترین طبیعت را داریم اما با ریختن زباله خرابش می‌کنیم. در خصوص رفع مشکل زباله شهرستان، پیگیری هایی در حال انجام است. کاری را شورای قبل شروع کرد اما چون مسیرش درست نبود مشکلاتی به وجود آمد. اکنون هم شورا و شهردار با جدیت پیگیر هستند و ما هم محکم ایستاده ایم تا هرچه سریعتر تکلیف پسماند و کارخانه بیوگاز مشخص شود تا هم شاهد رفع مشکل زباله باشیم و هم مردم شریف منطقه سینوا از عواقب زیست محیطی ناشی از زباله رهایی یابند./ ندای چالوس

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

زندگینامه

نام: قاسم احمدی  -  محل تولد: نوشهر
سال تولد: 1344 ه.ش
پیشینه تحصیلی:
کارشناسی علوم اجتماعی- دانشگاه تهران- 1369
کارشناسی ارشد علوم اجتماعی-دانشگاه آزاد اسلامی، علوم تحقیقات تهران - 1375  
دانشجوی سال آخر دوره دکترا در رشته مدیریت 

اطلاعات تماس

  • 682 11 522 011
  • 683 11 522 011
  • مازندران - چالوس - خیابان 17 شهریور - جنب هتل کوروش - کوچه وصال