چهارشنبه, 04 بهمن 1396 ساعت 17:30

طرح سؤال از وزیر بهداشت در مجلس و تذکر قانون اساسی به رئیس جمهور/ پروژه انتقال آب دریای خزر به سمنان باید حذف شود

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با تاکید بر طرح سوال از وزیر بهداشت و همچنین تذکر قانون اساسی به رئیس جمهور گفت: نمایندگان مجلس در قانون برنامه ششم اعلام می‌کنند که طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان حذف شود.

قاسم احمدی‌لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نوشهر درباره مرکز درمان‌بستر مرزن‌آباد چالوس که توسط شخص وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مرداد ماه امسال افتتاح شد، اظهار کرد: با وجود گذشت حدود 9 ماه از تاریخ افتتاح، درب این مرکز درمانی همچنان به روی مردم بسته است و مردم مجبور هستند به ساختمان قدیم که بدون تجهیزات و امکانات است، مراجعه ‌کنند.

وی افزود: قدردان تلاش‌های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در به انجام رساندن این پروژه هستیم ولی باید مشخص کند که علت عدم بهره‌برداری واقعی و کاربردی این مرکز درمانی چیست که اکنون مردم همچنان دچار مشکلات قبل هستند.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با اشاره به اینکه در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم کم‌کاری کرد و پیگیری‌های لازم را انجام نداد، تصریح کرد: در اجرای ماده 209 آئین‌نامه داخلی مجلس، سؤال از قاضی‌زاده‌هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای بررسی به کمیسیون تخصصی مربوطه ارجاع داده شد و منتظر نتیجه از سوی کمیسیون هستم.

وی در ادامه به موضوع انتقال آب دریای خزر به سمنان که این روزها بار دیگر از سوی سازمان حفاظت محیط‌ زیست به چالش تازه‌ای تبدیل شده است، پرداخت و در تذکر قانون اساسی به رئیس جمهور، عنوان کرد: آقای رئیس جمهور متأسفانه معاون شما و رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست کشور اخیراً نامه‌ای در تاریخ 14 دی امسال پیرامون انتقال آب دریای خزر به استاندار سمنان نوشته است.

احمدی‌لاشکی با اشاره به اینکه همه می‌دانیم که شمال خانه دوم ایرانیان و دریای خزر مربوط به همه ملت ایران است، خطاب به کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، تأکید کرد: شما باید به دنبال این باشید که ریزگردها امان مردم عزیز خوزستان را بریده است و باید این مشکل را حل کنید و یا زاینده‌رودی که مهد و تاریخ برای ایرانیان است و از بین رفته است دردش را درمان کنید یا دریاچه ارومیه‌ای که ملت ایران و همه نمایندگان مجلس نگرانش هستند را دریابید.

وی گفت: نمایندگان مجلس در نوشتن قانون برنامه ششم به طور رسمی اعلام می‌کنند که انتقال آب دریای خزر به سمنان حذف شود تا جلوی خسارت‌های جبران‌ناپذیر این طرح که همه کارشناسان آن را خطر جدی می‌دانند، گرفته شود.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

زندگینامه

نام: قاسم احمدی  -  محل تولد: نوشهر
سال تولد: 1344 ه.ش
پیشینه تحصیلی:
کارشناسی علوم اجتماعی- دانشگاه تهران- 1369
کارشناسی ارشد علوم اجتماعی-دانشگاه آزاد اسلامی، علوم تحقیقات تهران - 1375  
دانشجوی سال آخر دوره دکترا در رشته مدیریت 

اطلاعات تماس

  • 682 11 522 011
  • 683 11 522 011
  • مازندران - چالوس - خیابان 17 شهریور - جنب هتل کوروش - کوچه وصال