دوشنبه, 20 فروردين 1397 ساعت 21:08

شمارش معکوس برای افتتاح نیروگاه برق غرب مازندران

تکمیل و تجهیز نیروگاه سیکل ترکیبی 460 مگاواتی شهرستان نوشهر به عنوان یکی از طرح های ملی زیربنائی غرب مازندران سرانجام پس از 11 سال با جدیت و پیگیری مسئولان دولت تدبیر و امید به گام نهائی رسید و شمارش معکوس برای بهره برداری از آن آغاز شد.

این نیروگاه دارای 2 بخش یکی واحد توربین گازی و دیگری واحد بخار است که بر اساس اعلام سرمایه گذار آن بخش توربین گازی با ظرفیت تولید حدود 310 مگاوات در اردیبهشت ماه امسال وارد مدار می شود.

اگر چه عملیات ساخت این نیروگاه سال 1386 آغاز شده بود ، ولی تعلل صورت گرفته در سال های اولیه سبب شد تا روند اجرائی آن در برخورد با تحریم های ظالمانه متوقف شده و تمامی کارها مسکوت بماند.

تکمیل و تجهیز این نیروگاه به دنبال دستیبابی به توافق هسته ای (برجام ) و لغو برخی از تحریم ها، از سرگرفته شد و از تابستان 95 نیز در پی چند بازدید مسئولان دولت یازدهم روند پرشتابی پیدا کرد.

یکی از اقدامات اساسی صورت گرفته در دولت یازدهم، خریداری و وارد کردن تجهیزات این نیروگاه پس از حدود 9 سال از زمان عملیات اجرایی آن با همکاری سرمایه گذار بخش خصوصی بود که سبب شد امیدها برای به سرانجام رسیدن این طرح ملی را دوباره زنده کند.

این تجهیزات به علت تحریم های ظالمانه ، قابل انتقال به کشور نبود و پس از توافق هسته ای و شکسته شدن تحریم ها، سرمایه گذار بخش خصوصی توانست در اواسط سال 95 این تجهیزات را از کشور ایتالیا خریداری و پس از بارگیری به وسیله یک فروند کشتی از طریق دریای سیاه و در ادامه دریای خزر وارد بندر نوشهر کند.

** دستاوردی برای دولت و نظام

نماینده مردم شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت در نشست خبری خود در سال جدید که در محل نیروگاه سیکل ترکیبی 460 مگاواتی نوشهر برگزار شده بود، اظهار کرد: ساخت این نیروگاه یکی از بزرگ ترین طرح های زیربنایی و اثرگذار منطقه است که در این دولت شاهد اجرای آن هستیم.


قاسم احمدی لاشکی افزود: پیش بینی هزار و 500 میلیارد تومان برای ساخت این نیروگاه یکی از دستاوردهای بسیارمهم نظام و دولت در بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در این منطقه است.


وی روند پرشتاب ساخت آزاد راه تهران - شمال، طرح انتقال آب چالوس به 129 روستا و شهرهای نوشهر، چالوس، هچیرود، مرزن آباد با سرمایه گذاری حدود 300 میلیارد تومان ، ساخت ورزشگاه در شهرهای نوشهر و چالوس را از دیگر دستاوردهای نظام و دولت بیان کرد.


این نماینده مجلس گفت : اینکه فقط نقاط ضعف مسئولان و کارگزاران نظام ودولت در رسانه ها انتشار و انعکاس داده شود ولی از چنین تحولاتی برای آگاهی بخش افکارعمومی رسانه ها قصور کنند، بی انصافی است.


شهرستان های محمود آباد، نور، نوشهر، چالوس، کلاردشت، عباس آباد، تنکابن و رامسر با 31 نقطه شهری و یکهزار و 251 روستا زیر پوشش شرکت توزیع غرب مازندران قرار دارند./ ایرنا

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

زندگینامه

نام: قاسم احمدی  -  محل تولد: نوشهر
سال تولد: 1344 ه.ش
پیشینه تحصیلی:
کارشناسی علوم اجتماعی- دانشگاه تهران- 1369
کارشناسی ارشد علوم اجتماعی-دانشگاه آزاد اسلامی، علوم تحقیقات تهران - 1375  
دانشجوی سال آخر دوره دکترا در رشته مدیریت 

اطلاعات تماس

  • 682 11 522 011
  • 683 11 522 011
  • مازندران - چالوس - خیابان 17 شهریور - جنب هتل کوروش - کوچه وصال