چهارشنبه, 12 ارديبهشت 1397 ساعت 11:03

طرح مجلس چگونه نیروهای حق التدریس را تعیین تکلیف خواهد کرد؟

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تشریح وضعیت طرح تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسی درباره نحوه استخدام آن‌ها در آموزش و پروش توضیح داد.

قاسم احمدی لاشکی با اشاره به رأی نمایندگان مجلس برای ارجاع طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره پیشینه این طرح، توضیح داد: این طرح در سال 1388 به منظور تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسی‌، نیروهای خرید خدمات آموزشی و نیروهای پیش دبستانی به تصویب رسید که پس از برگزاری آزمون برای عده‌ای از این نیروها، حدود 35 هزار نیرو از همان سال باقی و بلاتکلیف ماندند.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه مجلس در بودجه سال 1396 اقدام بسیار مناسبی را برای معلمان انجام داد، گفت: به همین منظور در بودجه سال 1396 یک ردیف اعتباری ماهانه برای این نیروها پیش بینی شد تا حقوق و مزایا این معلمان به صورت منظم پرداخت شود.

وی ادامه داد: پس از تصویب بودجه سال 1396 دریافتی‌های این 35 هزار نیرو به صورت ماهانه و منظم سامان یافت و علاوه بر این نیروهای حق التدریسی از بیمه نیز برخوردار شدند و وضعیت آن‌ها نسبت به گذشته بسیار بهتر شد ولی به این دلیل که هنوز استخدام آموزش و پرورش نبودند وضعیت آن‌ها با بلاتکلیفی مواجه بود.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: به همین منظور طرح مذکور در دستور کار قرار گرفت تا مراحل استخدامی این معلمان در دستور کار آموزش و پرورش قرار گیرد.

احمدی لاشکی با اشاره به رد طرح مذکور در صحن علنی مجلس، اظهار کرد: معتقدم رد این طرح در صحن مجلس به جا بود چراکه بر اساس مصوبه‌ای که در صحن رد شد مقرر بود این معلمان برای استخدام باید مجددا آزمون آموزش و پرورش شرکت کنند در حالیکه این معلمان یکبار آزمون دادند و آزموده را آزمودن خطاست.

این نماینده مردم در مجلس عنوان کرد: به همین منظور پیشنهادی در کیمسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح شد که بر اساس این پیشنهاد و برای رعایت برنامه ششم توسعه این معلمان یک دوره یکساله به دانشگاه فرهنگیان بروند و یکسال دوره ببینند و در پایان دوره دانشگاه فرهنگیان آزمونی برگزار شود و به استخدام آموزش و پرورش در بیایند.

وی اظهار امیدواری کرد که پیشنهاد مطروحه در کمیسیون آموزش و پرورش رأی آورد که امیدواریم با پذیرش کمیسیون این طرح به صحن علنی بیاید و نیروهای حق التدریسی از بلاتکلیفی فعلی رهایی پیدا کنند.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: این پیشنهاد به هیچ وجه بار مالی ندارد چراکه در حال حاضر این معلمان در حال تدریس هستند و تنها تفاوت این است که وارد آموزش و پرورش می‎‌شوند و به صورت رسمی به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند./ خبرگزاری خانه ملت

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

زندگینامه

نام: قاسم احمدی  -  محل تولد: نوشهر
سال تولد: 1344 ه.ش
پیشینه تحصیلی:
کارشناسی علوم اجتماعی- دانشگاه تهران- 1369
کارشناسی ارشد علوم اجتماعی-دانشگاه آزاد اسلامی، علوم تحقیقات تهران - 1375  
دانشجوی سال آخر دوره دکترا در رشته مدیریت 

اطلاعات تماس

  • 682 11 522 011
  • 683 11 522 011
  • مازندران - چالوس - خیابان 17 شهریور - جنب هتل کوروش - کوچه وصال