سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 ساعت 10:06

مدارس بیش از اندازه تعطیل هستند/ رونق گردشگری با تعطیلات زمستانی محقق نمی‌شود

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه رونق گردشگری به تعطیلی مدارس ارتباطی ندارد، گفت: نمی‌توان تصمیمات مربوط به آموزش و پروش را بدون کارشناسی اتخاذ کرد.

قاسم احمدی لاشکی درباره پیشنهاد تعطیلی زمستانی مدارس، گفت: در گذشته دولت لایحه این موضوع را به کمیسیون آموزش ارائه داد اما تائید نشد؛ نمی‌توان تصمیمات مربوط به آموزش و پرورش که بزرگترین وزارتخانه کشور با 13 میلیون و 500 هزار دانش‌آموز و 900 و 48 هزار فرهنگی است را بدون کارشناسی اتخاذ کرد.

نماینده مردم نوشهر چالوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رونق گردشگری به تعطیلی مدارس ارتباطی ندارد، افزود: تعطیلات زمستانی و تغییر زمان شروع مدارس به شهریور ماه چالش‌های بسیاری برای آموزش و پرورش به ویژه در مناطق گرمسیری ایجاد می‌کند.

احمدی بیان کرد: در صورتی که زمان شروع مدارس با توجه به اقلیم‌های مختلف تغییر کند عدالت آموزشی نقض می‌شود؛ کنکور و امتحانات نهایی باید با سوالات هماهنگ و یکسان برگزار شود در صورتی که با این تغییرات تحقق این امر امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی با انتقاد از تعطیلی بیش از اندازه مدارس، اظهار کرد: در کشور بر اثر موارد بسیاری مانند آلودگی و برودت هوا مدارس تعطیل می‌شوند در صورتی که تعططیلات دیگری نیز به آن افزوده شود امکان تدریس کامل مسائل آموزشی وجود ندارد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون گردشگری مجلس با بیان اینکه تغییر زمان شروع مدارس منطقی نیست، خاطرنشان کرد: بعید به نظر می‌رسد که نمایندگان مجلس با این طرح موافقت کنند بهتر است دولت نیز زمان خود را صرف بررسی این گونه طرح‌ها نکرده  و به مسائل اصلی و اساسی کشور بپردازد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای رونق صنعت گردشگری به دنبال راهکارهای دیگر باشد و در مسائل مربوط به آموزش و پرورش ورود نکند تعطیلی مدارس تاثیر چندانی در توسعه گردشگری ندارد./ خانه ملت

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

زندگینامه

نام: قاسم احمدی  -  محل تولد: نوشهر
سال تولد: 1344 ه.ش
پیشینه تحصیلی:
کارشناسی علوم اجتماعی- دانشگاه تهران- 1369
کارشناسی ارشد علوم اجتماعی-دانشگاه آزاد اسلامی، علوم تحقیقات تهران - 1375  
دانشجوی سال آخر دوره دکترا در رشته مدیریت 

اطلاعات تماس

  • 682 11 522 011
  • 683 11 522 011
  • مازندران - چالوس - خیابان 17 شهریور - جنب هتل کوروش - کوچه وصال