یکشنبه, 17 تیر 1397 ساعت 16:55

بهره‌برداری از فاز نخست و گازی نیروگاه 460 مگاواتی برق نوشهر

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: به زودی فاز نخست و گازی پروژه نیروگاه 460 مگاواتی برق نوشهر افتتاح شده و به بهره‌برداری ‌می‌رسد.

قاسم احمدی‌لاشکی، درباره پیشرفت کاری پروژه نیروگاه 460 مگاواتی برق نوشهر اظهار کرد: تست فاز گازی آن موفقیت‌آ‌میز بود و طبق صحبت‌هایی که با استاندار مازندران و وزیر نیرو داشتم به زودی فاز نخست و گازی پروژه نیروگاه 460 مگاواتی برق نوشهر افتتاح شده و به بهره‌برداری ‌می‌رسد.

وی با بیان اینکه در این روزهای گرم تابستان که با قطعی برق مواجه هستیم، یادآور شد: این نیروگاه که حدود کمتر از دو سال گذشته کلنگ عملیاتی شدن آن را به زمین زدیم از افتخارات منطقه است و 259.5 میلیون یورو اعتبار برای این پروژه گذاشته شد.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به دعوت از لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برای بازدید از پروژه آزادراه تهران شمال به منظور پیگیری‌ها و عملکردها در حوزه این پروژه، گفت: قطعه یک، پروژه بسیار عظیمی است و حدود 2 هزار و 770 میلیارد تومان برای این قطعه هزینه شده است در این قطعه 34 کیلومتر تونل در دو لاین احداث می‌شود.

وی افزود: این تونل‌ها دارای ویژگی‌های خاصی است و به‌دلیل اینکه در مواقع بروز حوادث و خطراتی مانند آتش‌سوزی‌ها و خفگی‌ها، منجر به اتفاقات جبران‌ناپذیر نشود با دو سقف بسته خواهد شد یعنی یک سقف کاذب همراه با دودکش دارد تا در مواقع آتش‌سوزی و عوارض آن، مشکلات ناشی از آن را برطرف کند.

احمدی لاشکی با بیان اینکه سبک معماری تونل‌ نیز به شکل خاصی طراحی می‌شود، گفت: در حال حاضر 19 کیلومتر از مسیر 32 کیلومتری که این قطعه با لایه بتن پوشش داده شد و 3 دستگاه مخصوص این کار نیز همزمان در حال کار کردن هستند که به طور متوسط روزانه حدود 400 متر کار پوشش بتنی مسیرها را انجام می دهند و البته یک دستگاه دیگر نیز خریداری شد و تا چند روز آینده به این مجموعه اضافه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه آزادراه و تونل البرز نیز دارای سرعت و پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی است، تصریح کرد: دستگاه جدید حفاری تونل که برای این کار در نظر گرفته شد به قطر 13 متر کار حفاری را انجام می‌دهد.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قطعه 2 آزادراه نیز سرعت کاری خیلی خوبی دارد و از پیشرفت فیزیکی قابل توجهی برخوردار است، عنوان کرد: قطعه یک آزادراه تهران شمال دارای 91 درصد پیشرفت فیزیکی است و بنابراین ما امیدواریم که بتوانیم تا پایان امسال به 100 درصد برسانیم و هر چند اعلام شده است که تا آبان امسال به پایان می‌رسد ولی من به شخصه معتقد هستم که تا پایان سال به طور قطعی اجرایی می‌شود و در اینجا از وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مستضعفان و همه کسانی که در این کار تلاش کردند تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی درباره آخرین روند اجرای پروژه انتقال آب «دلیر» و «ناتر» نیز اظهار کرد: برای این پروژه 300 میلیارد تومان اعتبار گذاشته شد که در حال حاضر لوله‌های هزار و 200 چُدَنی پای کار گذاشته شد و چیزی حدود 139 کیلومتر باید لوله‌گذاری انجام شود.

احمدی‌لاشکی با اشاره به اینکه آب‌رسانی برای مردم شریف حوزه انتخابیه به درستی و با کیفیت انجام شود و کار نیز با قوت و دقت لازم در حال انجام است، تصریح کرد: برای دو سال آینده به صورت زیربنایی 4 شهر و 129 روستا از نعمت آب‌شرب حاصل از این پروژه بهره‌مند خواهند شد.

وی گفت: با پیگیری‌هایی که انجام دادم، مدیرعامل بانک ملی کشور وام ادامه و توسعه پروژه گازرسانی به بخش کجور را تصویب کرد و بر این اساس گازرسانی به بخش کجور ادامه خواهد داشت.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

زندگینامه

نام: قاسم احمدی  -  محل تولد: نوشهر
سال تولد: 1344 ه.ش
پیشینه تحصیلی:
کارشناسی علوم اجتماعی- دانشگاه تهران- 1369
کارشناسی ارشد علوم اجتماعی-دانشگاه آزاد اسلامی، علوم تحقیقات تهران - 1375  
دانشجوی سال آخر دوره دکترا در رشته مدیریت 

اطلاعات تماس

  • 682 11 522 011
  • 683 11 522 011
  • مازندران - چالوس - خیابان 17 شهریور - جنب هتل کوروش - کوچه وصال